Челик Spool Пакување Пластични балирање жица

Краток опис:

 • 4 x 4 mm За Монофиламент пластична жица
 • Висока затегнувачка цврстина
 • Идеален за RDF спасување
 • Достапно во нарачана должини и стандардни димензии

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај или Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  RDF или одбие Добиени гориво, користи технологија која произведува енергија од отпад кој не е соодветен за традиционалните рециклирање. Препознавајќи ја потребата за балирање жица која е погодна за RDF, ние го разви производ, кој е погоден за балирање на отпадот за целите на согорување.

  Кога балирање и мускулест цврст отпад за спалување, на традиционалниот челик балирање жица мора да се отстранат пред да започне процесот на горење. Ова е труд и скапи.

  Нашиот нов JUDIN пластична жица исклучиво основана и произведени од страна на Judin може да се запали за време на процесот на согорување обезбедување на калориска вредност.

  големина: 4mm x 4mm
  материјал: МИЛЕНИК
  Должина на намотка: 13000 m
  Тежина на метар: 0.018 kg
  Димензија на ролната: φ 550 x 270mm
  Затегнувачка пауза од една должина: 5000 N
  Затегнувачка пауза во круг со јазол: 4800 N
  Издолжување до кинење на една должина: 15%
  Издолжување при кинење со јазол: 9%

  Бејлс може да биде вчитан во печки за целосно завиткани без интервенција со што значително ќе заштедите време и пари со подобрување на системот за обработка.

  Опрема што се испорачува во 13000 Meter макари, со тежина од само 235 кг, што е еквивалентно на околу 750 килограми челична жица. Затоа кога се монтираат на RDF / SRF baler со сопствената храна рамки (кои се достапни за нарачка) за ракување и заштеди трудот преземат за да се разменуваат со макара е значително намалена, што е од корист на оперативци.

  Секоја ролна обично ќе произведува 2.800 бали (врз основа на бала големини на 1,2 X X 1 милион 1м) и ќе заштедите значително количество на време за оперативци. На Judin пластична жица има кршење на вирус еквивалентно на ниска затегнувачка челик жица и е стабилна / стабилна во употреба.

  Употребата на JUDIN пластична жица негира казните сега се наметнати од страна на поголемиот дел од печките на ЕУ за добивање на челик жица од нивните печка, досега производство на заштеди на трошоците.

  Клиенти со помош JUDIN пластична жица ќе се отвори уште повеќе локации / можности за обработка на нивните материјал.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !