Çeliku rrotë Paketimi plastike baling Wire

Përshkrim i shkurtër:

 • 4 x 4 mm teli monofilament plastike
 • Forca të lartë elastik
 • Ideal për RDF Bailing
 • Në dispozicion në gjatesite bespoke dhe madhësive standarde

 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai ose Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  RDF, ose Refuzoj Karburanti rrjedh, përdor një teknologji që prodhon energji nga mbeturinat që është e papërshtatshme për riciklimin tradicionale. Duke njohur nevojën për një tel baling që është i përshtatshëm për RDF, ne kemi zhvilluar produkt i cili është i përshtatshëm për Baling mbeturinave për qëllime djegies.

  Kur baling dhe leukoplast mbetjeve të ngurta për djegie, tradicionale tela baling çeliku duhet të hiqen para se të fillojë procesin e djegies. Kjo është punë intensive dhe e kushtueshme.

  Jonë e re Judin plastike Wire krijuar ekskluzivisht dhe prodhuar nga Judin mund të digjen gjatë procesit të djegies siguruar një vlerë kalorifike.

  Size: 4mm x 4mm
  materiali: PET
  Length per spirale: 13000 m
  Pesha për metër: 0.018 kg
  Dimension i Roll: φ 550 x 270mm
  break elastik në një gjatësi: 5000 N
  pushim elastik në rreth me nyjë: 4800 N
  Zgjatimi në pushim në një gjatësi: 15%
  Zgjatimi në pushim me nyjë: 9%

  Bales mund të ngarkohet në të furra plotësisht mbështjella pa ndërhyrjen e cila do të shpëtojë në mënyrë të konsiderueshme kohë dhe para duke përmirësuar sistemin e përpunimit.

  Furnizuar në 13.000 makinë Meter, peshon vetëm 235 kg, e cila është e barabartë me rreth 750 kg tela çeliku. Prandaj, kur i pajisur me RDF / SRF Baler me korniza pronarit të ushqimit (të cilat janë në dispozicion për të porositur) trajtimin dhe kursimet e punës e marra për të shkëmbyer lëkundet është reduktuar në mënyrë të konsiderueshme, e cila është një përfitim për operativët.

  Çdo Reel zakonisht do të prodhojë 2800 bales (bazuar në madhësi deng e 1.2 milion X 1m X 1m) dhe do të kursejnë sasi të konsiderueshme të kohës për operativët. Plastike Wire Judin ka një tërheqje muskulore ekuivalent thyer me tërheqje të ulët tela çeliku dhe është e qëndrueshme / të fuqishme në përdorim.

  Përdorimi i Judin tela plastike mohon dënimet tani po vëna nga shumica e incineratorëve të BE-së për të tërhequr tela çeliku nga furra e tyre, deri më tani duke prodhuar kursimet e kostos.

  Klientët që përdorin Judin plastike tela do të hapë vende të tjera / mundësi për të përpunuar materialet e tyre.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !